کاهش تولید انبه در استان هرمزگان

 mango fruit agro en

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جهاد کشاورزی استان هرمزگان، تولید محصول انبه در این استان حدود ۴۵ درصد کاهش یافته است. بر اساس این گزارش، سطح زیر کشت انبـه در استان هرمزگان در سال 1394 بالغ بر دو هـزار و ۸۰۸ هکتـار است کـه پیش بینـی می شود حدود ۱۲ هزار تن انبه از آن برداشت شود، این مقدار نسبت به سال زراعی 93 حدود ۴۵ درصد کاهش نشان می دهد.

کاهش تولید انبه در این استان به دلیل نوسانات دمایی و کاهش بارندگی در سال زراعی جاری بوده است. عمده کشت انبه در استان هرمزگان به شهرستانهای میناب و رودان اختصاص دارد. فصل برداشت انبه در ایران بسته به شرایط دمایی از اردیبهشت ماه آغاز شده و تا مرداد ماه ادامه می یابد.
انبه از محصولات گرمسیری است که علاوه بر تولید داخلی از کشور پاکستان و هندوستان نیز وارد می شود. ۳۰ درصد انبه به صورت نارس برای مصارف خوراکی و تولید ترشی برداشت می گردد.


تهیه شده در واحد تحقیق و توسعه بازار شرکت راه سبز آوان

 

 

شرکت راه سبز آوان

پیشرو در تجارت سبز ایران

 

 

نیکی را بکار،

            روی هر زمین،

                         زیر هر آسمان ...

 

درباره ما

تمامی شواهد نشان می دهد که عصر حاضر، عصر تخصص، دانش و اطلاعات است و روز به روز نقش متخصصین بیش از پیش جلوه گر میگردد. شرکت راه سبز آوان با درک این مهم و 15 سال تجربه موفق و با دراختیار داشتن مجموعه کاملی از دانش، توان، تجربه و تخصص و بهرمندی از کارشناسان و نیروهای مجرب، ضمن ارائه طیف وسیعی از خدمات تخصصی بازرگانی درحوزه محصولات باغی و کشاورزی اقدام به واردات و صادرات این نوع محصولات در سطح بین اللملی می نماید. ادامه...

ورود به سایت