درمان بیماری سرماخوردگی با خوردن موز خالدار

 

agro ripped bananas with brown spots

 

بر اساس جدیدترین تحقیقات، متخصصین تغذیه و سلامت به افراد توصیه می کنند تا روزانه 1 یا 2 عدد موز رسیده مصرف نمایند. بر این اساس مصرف موز رسیده، بدن را در برابر بیماریهای آنفولانزا، سرماخوردگی و بیماریهایی نظیر آنها ایمن می کند.
اگر شما نیز به میوه موز علاقه دارید، لازم است که در انتخاب نوع سالم آن توجه کنید. موز کاملا رسیده حاوی ماده‌ای به نام *TNF است که قابلیت و قدرت مبارزه با سلول های غیر طبیعی را دارا است. گفتنی است، که یکی از نشانه‌های موز رسیده، وجود لکه‌های سیاه یا قهوه ای بر روی پوست آن است و هر چه میزان لکه‌های سیاه یا قهوه ای موز بیشتر باشد اثر بهسازی و ایمنی آن بالاتر خواهد بود.

تحقیقات متخصصین تغذیه ژاپنی، که موز یکی از میوه‌های پر مصرف در میان آنهاست، نشان می‌دهد که وجود ماده TNF در موز یک خاصیت ضد سرطانی محسوب می‌گردد و قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد. محققان بر این باورند که مصرف موز یک راه بسیار عالی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های تهدید کننده سیستم دفاعی بدن و به ویژه سرطان است.
نکته قابل توجه این است که قدرت TNF به میزان رسیدگی موز بستگی داشته، همچنین مواد مغذی موجود در موز به میزان رسیده بودن آن وابسته است. به طوریکه سطح آنتی اکسیدان موز، با  رسیده شدن موز به تدریج افزایش می یابد. علاوه بر این، در موز کاملا رسیده با میزان لکه سیاه زیاد، نشاسته کاملا به قند تبدیل شده که در نتیجه برای هضم نیز راحت‌تر است. دانشمندان ژاپنی این تحقیقات را بر روی خواص چند میوه رسیده دیگر نظیر انگور، سیب، هندوانه، آناناس،‌گلابی و خرمالو نیز انجام داده اند.
طبق این تحقیق تنها موز رسیده دارای بیشترین خواص بوده و این میوه سلولهای سفید خون را تحریک کرده و تولید TNF را افزایش می‌دهد. لذا متخصصین به افراد توصیه می کنند تا روزانه 1 یا 2 عدد موز رسیده مصرف کنند تا به این طریق خود را در برابر بیماریهای آنفولانزا، سرماخوردگی و نظیر آن ایمن کنند.
موز رسیده با لکه‌های سیاه 8 برابر نوع سبز و تازه آن سالم‌تر بوده و حاوی مقدار قابل توجهی TNF می‌باشد. توجه شود که این میوه را بعد از رسیده شدن باید در یخچال نگهداری کرد تا مواد مغذی آن از بین نرود، همچنین در نظر داشته باشید که باید از مصرف موز که پوست آن کاملا سیاه شده و از میوه موز جدا گشته است، اجتناب کرد.

 

پانوشت) TNF = Tumor Necrosis Factor

 

شرکت راه سبز آوان

پیشرو در تجارت سبز ایران

 

 

 نیکی را بکار،

            روی هر زمین،

                         زیر هر آسمان ...

    

 

 

درباره ما

تمامی شواهد نشان می دهد که عصر حاضر، عصر تخصص، دانش و اطلاعات است و روز به روز نقش متخصصین بیش از پیش جلوه گر میگردد. شرکت راه سبز آوان با درک این مهم و 15 سال تجربه موفق و با دراختیار داشتن مجموعه کاملی از دانش، توان، تجربه و تخصص و بهرمندی از کارشناسان و نیروهای مجرب، ضمن ارائه طیف وسیعی از خدمات تخصصی بازرگانی درحوزه محصولات باغی و کشاورزی اقدام به واردات و صادرات این نوع محصولات در سطح بین اللملی می نماید. ادامه...

ورود به سایت